Mořská akvaristika - rady a doporučení

Jelikož nejsou na trhu rozsáhlé publikace či konkrétně řečeny některé postupy či závislosti v rámci mořské akvaristiky, sami neustále diskutujeme na různých fórech mořských nadšenců. Je to krásný koníček, který se může někdy prodražit, proto zde zakládáme blog, na který budeme publikovat naše poznatky z praxe, od klientů přímo z jejich mořských akvárií nebo z akvária našeho na základě právě zmíněných diskuzí nebo vlastního testování či zkušeností.


V minulém článku jsme si probrali správný cyklus každého mořského akvária. Jak postupovat dále, při udržení stabilního vnitřního prostředí si dočtete právě tady.

V minulém článku jsem již nakousl trochu chemie. Je zapotřebí znát cykly mořské vody při jejím zaběhnutím, jelikož zde to chtějí lidé většinou uspěchat, kvůli touze vidět mořský život v plné své kráse, a to velmi BRZY!

Nejdříve si musíte rozmyslet, jak velké akvárium vlastně chcete mít. Tady bych Vám doporučoval akvárium alespoň nad 360l objemu. Zdá se to být veliké, ale opak je pravdou. Každý živočich potřebuje mít místo pro svůj růst - jak koráli, tak i samotné ryby a bezobratlé. Pokud chcete mít barevně pestré akvárium, tak místo je to zásadní, nad čím...